VRV Klima Sistemleri

VRV-Sistemler-01

Bir dış ünite ile birden fazla iç ünitenin kontrol edilebildiği VRV klima sistemleri ile bina içerisinde tüm ısıtma ve soğutma ihtiyaçlarına çözüm üretiyoruz.

SALT Mühendislik olarak, tecrübeli teknik ekibimiz ile binanız için gerekli olan doğru klima sistemini tespit edip projelendirerek ihtiyaçlarınızı en doğru şekilde karşılayabilmek için çalışıyoruz.

VRV (VRF) Klima Sisteminin Avantajları Nelerdir?

Binanızın ısıtma-soğutma ihtiyacı için danışmanlık hizmetine başvuruda bulundunuz ve size çözüm önerisi olarak VRV (VRF) klima sistemi sunuldu. Neden VRV klima sistemini tercih etmeliyim, avantajları nelerdir? gibi sorular aklınıza gelebilir.

VRV klima sistemleri, yüksek debiye sahip klima sistemleridir. Kullanılan yüksek debi sayesinde VRV (VRF) binanızda ciddi oranda enerji tasarrufu yapmanıza imkan tanır.

Bunun yanı sıra VRV klima sistemlerinin kullanıcılar tarafından en beğenilen özelliği çok düşük ses seviyesine sahip olmasıdır. Bu sayede klima sistemi çalışıyorken işyerinizde çalışanlarınız, alışveriş merkezleri ya da restoranlarda müşterileriniz sistemin çalışma sesinden etkilenmezler.

Biraz daha teknik avantajlarından bahsetmemiz gerekirse VRV (VRF) klima sistemleri oldukça geniş bir çalışma sıcaklığına sahiptir. -20 dereceden +43 dereceye kadar istenilen sıcaklıkta sistem çalıştırılabilir.

Bütün bir bina için VRV sistemini kurdurmak istemezseniz sistemi kademeli olarak da monte ettirebilirsiniz. İstediğiniz herhangi bir kata klima sistemini kurdurabilir ve bütün bir bina yerine sadece istediğiniz katta sistemi kullanabilirsiniz.

VRV (VRF) Klima Sistemlerinin Kurulumu

Binanıza VRV (VRF) klima sistemi kurdurmaya karar verdiniz. Peki, kurulum süreci nasıl olacak, kurulum esnasında işleriniz aksayacak mı?

VRV klima sisteminin kurulumu temel olarak çok sayıda iç ünitenin bakır borular kullanılarak tek bir dış üniteye bağlanmasıyla gerçekleştirilir. Düşünülenden çok daha kolay bir kuruluma sahip olan VRV (VRF) klima sistemleri, Salt Mühendislik uzman ekipleri tarafından işlerinizin aksamasına neden olmadan hızlı bir şekilde binanıza monte edilebilir.

VRV Klima Sisteminin Kurulduğu Başlıca Yerler

–Oteller

-Plazalar

-Fabrikalar

-Tiyatrolar

-Hastaneler

-Sinemalar

-Alışveriş merkezleri

-Havaalanları

Yukarıda belirtilen yerler dışında büyük çaplı bütün binalar için VRV (VRF) klima sistemlerinin kurulumunun mümkün olduğu söylenebilir.

VRV (VRF) Klima Sistemlerinin Bakımı

Salt Mühendislik firması olarak VRV (VRF) klima sistemlerinin kurulumunu gerçekleştirdiğimiz müşterilerimize, kurulum sonrasında da hizmet vermeye devam ediyoruz. Müşteri memnuniyetini ön planda tutan hizmet anlayışımız ile müşterilerimize kurulum sonrası bakım, onarım hizmetlerini de sunuyoruz.

VRV-Klima-Sistemler-02

Diğer benzer hizmetlerimize de göz atabilirsiniz: Multisplit Klima, Merkezi Klima Sistemleri (VRF)

VRV (VRF) klima sistemlerinin bakımı; iç ünite bakımları ve dış ünite bakımı olarak iki şekilde değerlendirilmektedir.

Dış ünite bakımları; Cihazın dış temizliği, cihazda gaz kaçağı kontrolü, elektrik bağlantı noktalarının kontrolü, genleşme ve emniyet vanalarının kontrolü, sensör fonksiyonları gibi dış ünite cihazının tüm ekipmanlarının kontrolünü kapsamaktadır. Kontroller esnasında herhangi bir arıza tespit edilir ya da arızaya neden olabilecek bir ekipman tespit edilir ise uzman mühendislerimiz tarafından gerekli ekipman değişimleri gerçekleştirilmektedir.

İç ünite bakımları; Filtre temizliği, gaz kaçağı kontrolü, elektrik bağlantı kontrolleri, iç ünite cihazlarının genel temizliği gibi tüm ekipman bakımlarını içermektedir. Tıpkı dış ünite bakımında olduğu gibi, iç ünite bakımında da herhangi bir arıza tespit edilmesi ya da arızaya neden olabilecek bir ekipman hasarı tespit edilmesi durumunda uzman ekiplerimiz tarafından gerekli ekipman değişimleri gerçekleştirilmektedir.

VRV (VRF) Klima Sistemleri Kurulum Talebi

Talebinize göre ısıtma veya soğutma ya da hem ısıtma hem soğutma şeklinde ayarlanabilen VRV (VRF) klima sistemleri ile ilgili çok daha detaylı bilgi almak ve binanız için keşif yaptırmak isterseniz sektörün öncü firmalarından birisi olan Salt Mühendislik firmasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Salt Mühendislik, İstanbul bölgesinde hizmet vermekte olup ücretsiz keşif hizmeti sunmaktadır.

İnternet sitesinde bulunan WhatsApp hattı üzerinden ya da telefon, e-mail yolu ile iletişime geçebilir ve ücretsiz keşif hizmeti için talepte bulunabilirsiniz. Uzman keşif ekipleri en kısa sürede binanıza gelerek keşfi gerçekleştirecek ve size en uygun klima sistemini içeren bir fiyat teklifini tarafınıza sunacaklardır.

Sunulan teklifin tarafınızdan kabul edilmesinin akabinde kurulum ekipleri tarafından VRV (VRF)  klima sistemleri kurulumu en hızlı şekilde gerçekleştirilecektir.

Kurulum işleminden sonra klima sisteminde herhangi bir sorun olduğunu düşünmeniz, belirli bir kullanım süresi sonunda bir arızayla karşılaşmanız ya da sadece bakım yaptırmak istemeniz durumunda SALT Mühendislik firmasıyla yeniden iletişime geçebilirsiniz. Salt Mühendislik firması kurulum sonrası her türlü destek hizmetini sunmaktadır.

Konuşmayı başlat
1
Daha hızlı sonuç al
Merhaba!
Size nasıl yardımcı olabiliriz?