fbpx
daikin-vrv-vrf-klima-sistemleri

Daikin VRV Klima Sistemleri

İçindekiler

Tek bir dış ünite ile birden çok iç ünitenin kontrol edildiği klima sistemine, değişken soğutucu akışkan debisi anlamına gelen Daikin VRV klima sistemi denir. Binanın farklı kapasite ihtiyaçlarına göre soğutmanın akışını kontrol eden sistem, bina dışında bulunan dış ünite ile bina içinde bulunan yaşam ortamlarını ısıtmak ya da soğutmak amacı ile kullanılan iç ünitelerden oluşur.

İlginizi çekebilir: Daikin VRV Ürünleri

Daikin VRV FX- Ürün Grupları

Daikin VRV FXAQ, FXZQ, FXSQ, FXUQ, FXNQ, FXMQ, FXLQ, FXKQ, FXHQ, FXFQ, FXDQ, FXCQ ürün gruplarına ait teknik bilgileri inceleyebilirsiniz. Daikin VRV ürünlerinin detayları ve fiyat bilgisi için lütfen bize ulaşın.

Daikin VRV FXAQ Duvar Tipi İç Ünite

 

 

Daikin VRV FXZQ Düz Kaset Tipi İç Ünite

 

 

Daikin VRV FXSQ Gizli Tavan Tipi İç Ünite

 

 

Daikin VRV FXUQ Üflemeli Tavan Tipi İç Ünite

 

 

Daikin VRV FXNQ Gizli Döşeme Tipi İç Ünite

 

 

Daikin VRV FXMQ Gizli Tavan Tipi İç Ünite

 

 

Daikin VRV FXLQ Döşeme Tipi İç Ünite

 

 

Daikin VRV FXKQ Kaset Tipi İç Ünite

 

 

Daikin VRV FXHQ Tavan Tipi İç Ünite

 

 

Daikin VRV FXFQ Dairesel Atışlı Kaset Tipi İç Ünite

 

 

Daikin VRV FXDQ Gizli Tavan Tipi İç Ünite

 

 

Daikin VRV FXCQ Üflemeli Kaset Tipi İç Ünite

 

Daikin VRV Klima Sistemleri Kullanıcı Konforu

Sistemi split klimalardan ayıran özelliği, değişken gaz debisi ile enerji tasarrufu aynı zamanda birlikte çalıştığı için kullanıcının da konforunu üst seviyede tutmasıdır. Çevre dostu sistem enerji tasarrufuna odaklanmıştır. Çok katlı binalardan tek katlı binalara kadar her türlü yapıda kontrol imkanı sağlamaktadır. Akış denetim üniteleri ve gelişmiş kontrol ile donatılan Daikin VRV Klima Sistemleri; doğru faz, gerekli soğutucu akışkan ve doğru zamanda ihtiyaç duyulan yerlere sevk edilerek ısıtma ve soğutmada kullanılması sağlanır.

Daikin VRV Klima Sistemleri Ekonomik Ve Çevre Dostu

Soğutucu akımı inverter bir kompresör kontrolü ile çeşitlendirilerek kullanılması gereken mekana göre soğutucu akışkanın uyum göstermesi sağlanır. Montajı iyi yapılan bir kontrol sistemi, ısıtma ile soğutma modları arasında geçişi sağlar. Daikin VRV Klima Sistemleri, iki farklı çeşide sahiptir. Aynı anda hem ısıtan hem soğutan Heat Recovery VRF ve sadece ısıtan ya da sadece soğutan Heat Pump VRF.

Altyapı tesisat uygulamalarının doğru yapılmaması durumunda sistemin hem ekonomik olarak hem de insan sağlığı açısından zararları vardır. Hava akışına engel olmayacak, çevreye dost ve insan sağlığına zarar vermeyecek, sistemin performansını düşürmeyecek ve yüzde 100 verim alımını sağlayacak bir montajı SALT Mühendislik olarak sağlıyoruz.

Sağlıklı Hayat Ve Düşük Fatura

Doğru montajın sağlıklı hayat ve düşük fatura olduğunun bilinci içerisinde olan firmamız, klimanın doğru yere montajı için klima uzmanları ile ideal çözüm üretmekteyiz. VRV Klima Sistemleri konusunda teknisyenlerimiz, konut ve iş yerlerinde hızlı ve güvenilir bir montaj için mekâna ve işletmeye göre özel çözümler sunmakta. Klima keşif çalışması ile birlikte klimanın en yüksek verimle çalışacağı yere montajını gerçekleştiriyoruz. Yüksek verim, maksimum performans, kolay kullanım, daha az arıza, daha düşük fatura ve konfor için SALT Mühendislik olarak ideal montaj hizmetini sunuyoruz. VRV Klima Sistemleri montaj aşamasında profesyonel ekiplerimiz tarafından iç ünite montajı, dış ünite montajı, şebekelerin kontrolü, vakumlama uygulamasını sağlamaktadır.

daikin-vrv-sistemleri

İklimlendirme Sektöründeki Deneyim

Devamında gaz basıncı kontrolü, boru bağlantılarının yapılması, drenaj sistemi kontrolü ve test çalıştırması yapıyoruz. SALT Mühendislik uzman teknik ekipleri yedi gün yirmi dört saat hizmet anlayışı içerisinde çalışmalarını yürütüyor. İklimlendirme sektöründeki deneyim, geniş servis ağı, zengin araç filosu ve alanında tecrübeli ve tam donanımlı personeli ile hizmetlerini sürdüren SALT Mühendislik olarak Daikin VRV Klima başta olmak üzere her türlü klima markasının montaj hizmetini vererek mekanlarda en verimli iklimlendirmeyi sağlamaktayız.

Yenilikçi, Kaliteli Ve Güvenilir Hizmetler

Genç dinamik kadromuz ile birlikte farklı bakış açımız, kurumsal altyapımız ve sürekli kendini yenileyen ruhumuz ile müşteri memnuniyetini ön planda tutarak kaliteli hizmet ilkesi ile yolumuza devam ediyoruz. Yenilikçilik, yaratıcılık, değişime açıklık, verimlilik, kalite ve sonuç odaklı çalışmak dürüst, güvenilir ve sorumluluk sahibi ekip ile sektörde yol almak ilkelerimizin arasındadır. Rekabette başarıyı sağlamak hedefiyle kurumsal yapımızdan ödün vermeden uygun maliyetli, kaliteli ve güvenilir hizmetlerimiz ile sektörde sürekli gelişmeyi hedefliyoruz. Başarılı montaj ile kullanıcıların sistemin tüm veriminden yararlanmasını sağlıyoruz. Enerji giderlerinde ciddi oranlarda bütçelere katkı sağlanması için çalışıyoruz.

Sık Sorulan Sorular

Multi-Split'ten farkı nedir?

VRF'nin, Split Klimalardan ayrılan en büyük özelliği; değişken gaz debisi sayesinde enerji tasarrufu ile birlikte kullanıcıların konforunu en yüksek seviyede tutmasıdır. Vrf Sistemlerinin ayrıca montaj maliyetleri multi sistem klimalara göre daha kolay ve daha az maliyetlidir.

Gürültü yapar mı?

Ses seviyesi düşüktür. Kullanıcıları ısıtma-soğutma yaparken rahatsız edecek seviyede ses çıkartmaz. İç Ünitelerde 20 Db - 29 Db Dış Ünitelerde 58-80 Db aralığındadır. ( yağmur sesi 55 Db, Trafik sesi 75 Db)

Onarımı kolay mı?

İç ünitelerde oluşacak arızalarda genellikle sadece o iç ünite çalışmaz ve onarımı arızaya bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Dış ünitelerde oluşan arızalar sistemi tamamen durdurmaktadır, onarımı arızaya bağlı olarak değişkenlik gösterebilir.

Nasıl yerlerde kullanılır?

Her noktasında konfor istenen villalarda , otellerde, rezidanslarda ve ofislerde kullanabilir.

İletişime Geç
1
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?
SALT Mühendislik
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?