fbpx
Taze Hava Sistemleri

Taze Hava Sistemleri

Taze hava sistemleri genellikle klima sistemleri ile birlikte kullanılmaktadır. Taze hava sistemlerinin çalışma prensibi dış ortamdan aldığı oksijen açısından zengin havayı koku, toz ve isten arındırarak iç ortama verme şeklindedir.

Havalandırma Sistemleri hizmet yazısı için buraya tıklayın.
SALT Mühendislik Havalandırma Sistemleri Hizmetleri

Sistem üzerinde üç farklı fan modu seçeneği bulunmaktadır; taze hava modu, egzoz modu ve fan hızı modu.

Taze Hava Sistemlerinin Avantajları

*Ortama sürekli olarak taze hava salınır.

*Ortamda bulunan havanın sirkülasyonu sağlanır.

*Kirleticilerin seyreltilmesi sağlanır.

*Kötü kokuların giderilmesini sağlamaktadır.

*Taze hava sistemleri kullanılacak mekana özel olarak tasarlanabilmektedir.

*Özellikle imalathaneler, üretim tesisleri, gıda sektörü için tercih edilen havalandırma sistemleridir.

*Egzoz havası ile taze hava birbirine karıştırılmadan ısı geri kazanım hücresinde enerji alışverişi yapmaları yoluyla mekana taze hava salınımı gerçekleştirilir.

Taze Hava Sistemlerinin Kullanımı

Özellikle ortak kullanım alanları ve kapalı mekanlar için zorunlu hale gelen taze hava sistemleri, mekanda bulunması gereken temiz hava hacmi, sistemin kullanılacağı mekanın hacmi, kullanım şekli, kullanım süresi, mekanda bulunan insan sayısı verileri baz alınarak geliştirilir.

Mekan içerisinde bulunan farklı alanlar için farklı taze hava sistemlerine ihtiyaç duyulacaktır. Tek bir taze hava sistemi kullanım amacı farklı olan bütün alanlar için aynı verimi gösterememektedir. Örneğin; tuvaletler için kullanımı uygun olan taze hava sistemi ile bir restoranın yemek üretim bölümü için ihtiyaç duyulan taze hava sistemi aynı olmayacaktır.

Taze Hava Sistemleri

Diğer benzer hizmetlerimize de göz atabilirsiniz: Havuz Nem Alma Sistemleri, Isı Geri Kazanımlı Sistemler

Mekanınız ve mekan içerisinde bulunan alanlar için en doğru taze hava sistemlerine karar vermek, taze hava sistemleriyle ilgili çok daha detaylı bilgi sahibi olmak için SALT Mühendislik firmasıyla iletişim kurulabilir. İklimlendirme, havalandırma ve tesisat kurulumu konularında 2017 yılından beri müşterilerine çözüm önerileri sunan SALT Mühendislik firması, konusunda uzman mühendislik ekibi ile sizin için en uygun olan taze hava sistemlerini belirlemek için çalışacaklardır.

Mekanınızda sadece klima değil aynı zamanda taze hava sistemi kullanımı büyük ölçüde enerji tasarrufu sağlar. Dış hava sıcaklığının ideal olduğu zamanlarda sadece taze havalandırma sistemiyle ortamda bulunan kötü havadan ve kokudan kurtulabilir ortama gerekli olan taze hava salınımını gerçekleştirebilirsiniz.

Bir ortamda yeterli oksijenin bulunması ve uygun sıcaklığın sağlanması o ortamda çalışan kişilerin verimliliğini arttıracağı gibi aynı zamanda ortamda bulunan kişilerin de daha konforlu zaman geçirmesini sağlayacaktır.

SALT Mühendislik firmasının sunmuş olduğu yerinde ücretsiz keşif imkanından yararlanarak mekanınız için en uygun taze hava sistemini seçebileceğiniz gibi aynı zamanda diğer iklimlendirme sistemleriyle ilgili de destek alabilirsiniz. Tekrar hatırlatmak isteriz ki bir taze hava sistemi kurulumu için ortamda klima sisteminin kurulmuş olması birinci koşuldur.

Taze hava sistemi ortamda bulunan havanın sıcaklık ya da soğukluk seviyesini değiştirememektedir. Bu nedenle tek başına taze hava sistemleri mekanın iklimlendirilmesi için yeterli olmamaktadır.

İletişime Geç
1
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?
SALT Mühendislik
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?