fbpx
Restoran Havalandırma Sistemleri

Restoran Havalandırma Sistemleri

İçindekiler

Restoranlar seri yemek üretimi yapan tesislerdir. Yemek üretimi sırasında havaya gres, egzoz ve diğer partikül maddeler yayılmaktadır. Bu maddelerin ortamdan arındırılması için restoran havalandırma sistemleri kullanılmaktadır.

Restoran havalandırma sistemleri egzoz davlumbazları, egzoz fanları, davlumbaz ve vantilatörlerden oluşmaktadır. Sistemde bulunan davlumbaz dışarıya istenmeyen havanın atılmasını ve vantilatörler kirli hava yerine temiz hava alınmasını sağlamaktadır.

Sistemin optimum seviyede çalışacak şekilde tasarlanarak ve muhafaza koşullarına dikkat edilerek kullanım süresinin en uzun seviyede olması sağlanmaktadır. Bu sayede enerji maliyetleri de en düşük seviyede tutulmaktadır.

Havalandırma Sistemleri hizmet yazısı için buraya tıklayın.
SALT Mühendislik Havalandırma Sistemleri Hizmetleri

Restoran Havalandırma Sistemleri Kullanım Alanları

Kömür, doğalgaz ya da başka yakıt türlerini kullanarak seri yemek üretimi yapan her alanda restoran havalandırma sistemleri kullanılabilir. Bu tesisler üretimleri esnasında iç ortama ve dış ortama zararlı gazlar ve koku yaymaktadırlar. Yayılan bu gazların ve kokunun önlenmesi için restoran havalandırma sistemlerinin kurulumu gerekmektedir.

Restoran havalandırma sistemleri üzerinde kullanılan hemen hemen her parçanın çeşitleri bulunmaktadır.

Restoran havalandırma kanalları seçenekleri; Alüminyum hava kanalı, flexible hava kanalı, hazır flanşlı hava kanalı, spiro yuvarlak hava kanalı, DKP siyah kanal, kare kanal.

Restoran havalandırma filtresi seçenekleri; Karbon filtre, sulu baca filtresi, baca filtresi, elektrostatik filtre, toz filtre, kaba filtre, ultraviyole filtre, otomatik yıkamalı filtre, aktif karbon filtre, davlumbaz filtre, aspiratör filtre, şaşırtmalı filtre, ağ filtre, siklon filtre.

Restoran havalandırma menfez seçenekleri; Panjur, dış cephe menfezi, iç ortam menfezi, yangın damperi, hava damperi.

Restoran havalandırma fan seçenekleri; Jet fan, aksiyel fan, radyal fan, salyangoz fan.

Restoran havalandırma aspiratör seçenekleri; Hücreli aspiratör, mutfak aspiratörü, kanal tipi aspiratör, baca aspiratörü.

Mekanınız için en uygun restoran havalandırma sistemlerine karar vermek ve en uygun kurulumu gerçekleştirebilmek için SALT Mühendislik firmasının uzman danışmanlık ekibiyle iletişime geçebilirsiniz. İklimlendirme sistemleriyle ilgili 2017 yılından günümüze müşterilerine danışmanlık, kurulum, bakım-onarım hizmetleri vermekte olan SALT Mühendislik firması yerinde ücretsiz keşif imkanı sunmaktadır.

Restoran Havalandırma Sistemleri

Diğer benzer hizmetlerimize de göz atabilirsiniz: Klima Santralleri, Otopark Havalandırma Sistemleri

Restoran Havalandırma Sistemleri Avantajları

 • Mekanınız içerisinde uygun hava şartlarına sahip olmanızı sağlar.
 • Uygun hava şartlarında çalışan personeliniz çok daha verimli çalışır.
 • Gıda sanitasyonu açısından zorunludur.
 • Ortamın hijyenini sağlar.
 • Ortama salınan kokunun giderilmesini sağlar
 • Ortama yayılan zararlı gazların emilimini gerçekleştirir.
 • Ortamdan dışarı atılan zararlı gaz ve kokuya karışılık ortam içerisine temiz hava salınımı gerçekleştirir.
 • Ortam havasının temizlemenin yanı sıra ortamda bulunan havanın ısıtılması ya da soğutulması için de kullanılmaktadır.
 • Ortam havasının kalitesini arttırır.
 • Doğru tasarım ile düşük enerji kullanımı sağlar.
 • Sadece yemek yapılan alanların değil, mekan içerisinde bulunan yemek yeme alanı, tuvalet, lobi gibi diğer alanlarında havalandırılması için kullanılmaktadır.
 • Yangın söndürme sistemlerini destekler şekilde çalışmaktadır.

Mekanınız için gerekli olan restoran havalandırma sistemine karar vermek ve uygun havalandırma sisteminin doğru kurulumu için SALT Mühendislik firmasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Mekanınızın estetik yapısı da göz önünde bulundurularak, ortam hacmine uygun restoran havalandırma sisteminin belirlenebilmesi için SALT Mühendislik yerinde ücretsiz keşif imkanı sunmaktadır.

Sadece restoran havalandırma sisteminin kurulumu için değil aynı zamanda bakım ve onarım çalışmaları için de SALT Mühendislik firmasından hizmet almanız mümkündür.

Sık Sorulan Sorular

Gürültü yapar mı?

Doğru projelendirme yapıldığı ve uygun malzemeler kullanıldığı sürece hayır yapmaz.

Nasıl yapılır?

Sağlıklo bir havalandırma sistemi kurumu ve sorunsuz çalışması için işçilik ile birlikte malzeme tedariği yapılması önerilir.

Kokuyu engeller mi?

Restoran havalandırma sisteminin 2 temel amacı vardır. Birincisi kokuyu engellemek ikincisi ise insanların havasız kalmamasını sağlamaktır.

Hijyen için ne kadar verimlidir?

İçerideki hava temiz ve ferah hava ile sirküle edildiği için hijyen açısından verimli bir sistemdir.

İletişime Geç
1
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?
SALT Mühendislik
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?