fbpx
Kafe Havalandırma Sistemleri

Kafe Havalandırma Sistemleri

İçindekiler

Kafe, restoran gibi mekânların, ortamlarını temiz tutmaları, müşterilerin ferah ve temiz havası olan yerlerde sosyalleşmeleri için kafe havalandırma sistemlerine ihtiyaç duyulmaktadır.

Kafelerin sadece iç mekânı değil, mutfak bölümünün de profesyonel havalandırma sistemlerine ihtiyacı vardır. SALT Mühendislik, ücretsiz mekân keşfi yaptıktan sonra ortamın mimarisini ve estetik yapısını da gözden geçirerek havalandırma tesisatı için proje hazırlar.

Havalandırma Sistemleri hizmet yazısı için buraya tıklayın.
SALT Mühendislik Havalandırma Sistemleri Hizmetleri

Kafe Havalandırma Sistemi Neden Gereklidir?

Kafeler, insanların eğlenmek, bir şeyler yemek, sohbet etmek, kısacası sosyalleşmek için gittikleri mekânlardır. Kafe ortamının daha sağlıklı ve temiz havada olması, müşterilerin daha rahat ortamda bulunmasını sağlarken, müşterilerin sürekli aynı mekânı tercih etmelerine de olanak tanımaktadır.

Bu yüzden kafe havalandırma sistemleri gerek kafe mutfaklarında gerekse müşterilerin bulunduğu mekânda temiz ve ferah olmalıdır. Kafelerde oksijen tüketiminin fazla olması, mutfak tarafından gelecek kokuların engellenebilmesi için; havalandırma sistemleri, kafe ve benzeri yerlerin vazgeçilmez unsurlarıdır.

Kafe Havalandırma Sistemleri Nelerdir?

Kafe havalandırma sistemleri, mutfak ve müşterinin bulunduğu mekânın, temiz ve ferah hava ile sürekli sirkülasyonunun sağlanması için gereklidir. Her kafe mimari olarak benzerlik göstermeyeceği gibi, her kafenin de aynı havalandırma sistemini kullanması mümkün değildir.

Havalandırma sistemleri kurulurken havalandırma sisteminin de önceden planlanması gerekir.

Havalandırma sistemleri içinde:

  • Havalandırma menfezleri
  • Havalandırma fan seçenekleri
  • Havalandırma aspiratör seçenekleri

Bu yüzden SALT Mühendislik uzman ekipleri, mekânınızda ücretsiz keşif yapabilir, mutfağınızın ya da müşteri ağırlama bölümünün hangi havalandırma sistemine ihtiyaç duyduğunu belirleyebiliriz.

Kafe Havalandırma Sistemleri

Kafe Havalandırma Kanal Çeşitleri Nelerdir?

Kafe havalandırma sistemlerinde farklı havalandırma kanal türleri kullanılmaktadır. Alüminyum hava kanalı, flexible hava kanalı, hazır flanşlı hava kanalı, spiro yuvarlak hava kanalı, DKP siyah kanal, kare kanal gibi farklı havalandırma kanal seçenekleri bulunmaktadır.

Havalandırma kanal çeşitleri, kafe havalandırma sistemlerinde iç ve dış ortama yayılan zararlı gaz ve kokuların giderilmesinde oldukça etkilidir. Özellikle kafelerin mutfak bölümünde uygulanacak sistem, ortamın sürekli olarak sirküle edilerek, havalandırılmasını sağlamaktadır.

Kafe Havalandırma Sistemi Fiyatları Ne Kadardır?

Kafelerin gerek misafir bölümü gerekse mutfak kısmı, sürekli havalandırmaya ihtiyaç duyar. Bunun sebebi, mutfak bölümünde havaya gres, egzoz ve farklı partiküllerin yayılmasıdır.

Kafe havalandırma için: egzoz davlumbazları, fanlar, vantilatörler çalışır. Sistemde kurulan davlumbazın görevi ise oluşan kötü kokuların dışarı atılarak, vantilatörler yardımıyla temiz havanın oluşmasını sağlamaktır.

Kafe havalandırma fiyatları, kurulumun yapılacağı alana, kullanılacak malzemeye, hangi cihaz ve ürünlerin nerelere, nasıl kurulacağına göre değişkenlik göstermektedir. Bu yüzden SALT Mühendislik uzman ekibiyle iletişime geçerek, mekânınız için ücretsiz keşif yaptırabilir, mekânınıza en uygun havalandırma sisteminin kurulmasını sağlayabilirsiniz.

Kafe Havalandırma Sistemlerinin Avantajları Nelerdir?

İster büyük ister küçük mimarili kafe olsun, her kafenin profesyonel kafe havalandırma sistemine ihtiyacı vardır. Daha sağlıklı ortamın oluşması, müşterilerin temiz bir ortamda sosyalleşmesi için, ortamın temiz havayla sirkülasyona tabi tutulması önemlidir.

Havalandırma sistemleri sayesinde;

  • Kafe ortamı, daha uygun hava şartlarına sahip olur.
  • Mutfak personeli, temiz ve taze hava sistemiyle oluşan mutfaklarda çalışır.
  • Hijyenik bir ortam oluşturularak, ortamın kalitesi de artmaya başlar.
  • Mutfak, müşterilerin bulunduğu mekân, tuvalet ve kafe lobisi gibi yerler daha ferah ve taze havaya sahip olur.
  • Doğru yapılandırılmış tasarım sayesinde enerji tasarrufu gerçekleşir.
  • Sadece havayı temizlemek için değil, ısıtmak ve soğutmak için de kullanılır.

Profesyonel Havalandırma Sistemlerinin Montajı Nasıl Yapılır?

SALT Mühendislik olarak, uzman ekibimiz ile iletişime geçtiğinizde, mekânınızın ücretsiz keşfi yapılır. Doğru şekilde kurulumun yapılması için mekânın iç yapısında ya da mimarisinde herhangi bir değişiklik yapılmadan, estetik görünüm de ön planda tutularak, kurulum gerçekleştirilir.

Kafe havalandırma sistemleri kurulurken, mekânın iç özellikleri, mutfak özellikleri göz önünde bulundurulur. Ortamın estetik görüntüsünde hiçbir negatiflik oluşturulmaz. Havalandırma sistemi kurulurken iç mimariye uygun şekilde, şık tasarımlar oluşturularak, iç mimarinin düzeni de bozulmamaktadır.

İletişime Geç
1
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?
SALT Mühendislik
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?