fbpx
FM 200 Gazlı Söndürme Sistemleri

FM 200 Gazlı Söndürme Sistemleri

FM 200 gazlı söndürme sistemleri geniş kapsama alanına sahip bir bastırma tekniği ile çalışmaktadır. Söndürme sistemleri otomatik olarak aktif hale geçmektedir. Maksimum yangın söndürme verimliliği sağlayan FM 200 gazlı söndürme sistemleri günümüz teknolojisinin en gelişmiş yangın söndürme sistemleridir.

Sistem üzerinde bulunan sensörler, normal seviyenin üzerinde bir sıcaklık artışı, duman parçacıkları ya da hava kalitesinde bir değişim algılamaları durumunda kontrol paneline uyarı göndermektedirler. Uyarı alan kontrol paneli yangın söndürme sistemini etkin hale getirmektedir.

Aktif hale gelen yangın söndürme sistemi içerisinde bulunan gaz esnek bir boru tesisatı üzerinden geçerek yüksek basınçla bir selenoid vanaya ulaşmaktadır. Gazın basıncıyla tetiklenen selenoid vana gazın odaya salınımını gerçekleşmekte ve yangın alarmlarını aktif etmektedir.

Yangın söndürme sistemlerinin %80’i ısı emilimiyle %20’si ise doğrudan kimyasallar ile çalışmaktadır.

FM 200 Gazlı Söndürme Sistemleri Kullanım Alanları

Günümüz gelişen en son teknolojisine uygun olarak üretilen FM 200 gazlı söndürme sistemleri işletmeler ve endüstriler için en uygun yangın söndürme sistemidir.

Herhangi bir kontrol gerektirmeden yangın durumunda otomatik olarak devreye girmesi FM 200 gazlı söndürme sisteminin en büyük avantajlarından birisidir. Yangın algılanması durumunda devreye giren sistem ortama yüksek oranda yangın söndürme maddesi salınımı gerçekleştirmektedir. Ortama salınan yangın söndürme maddesi ortamda bulunan oksijeni yüksek oranda baskılayarak yangının sönmesini sağlamaktadır.

7/24 aktif hale geçebilen FM 200 yangın söndürme sistemi, günümüzde tercih edilebilecek en uygun yangın söndürme sistemidir.

FM 200 Gazlı Söndürme Sisteminin Özellikleri

*FM 200 Gazlı söndürme sistemleri A, B, C sınıfı yangınlar için en ideal yangın söndürme sistemidir.

*Pek çok yanıcı ve parlayıcı madde üzerinde etkendir.

*Dünya çapında en yaygın kullanıma sahip gazlı söndürme sistemidir.

*Özel gaz karakteristiği sayesinde insanların yüksek değerli varlıklarını koruyan güvenli ve temiz bir gazlı söndürme sistemidir.

*Elektriksel olarak iletkenliği yoktur. Elektrik yüklü ekipmanlar için güvenlidir.

*Akut toksisitesi oldukça düşüktür.

*Farklı türde malzemeler için uygunluğu oldukça yüksektir.

*Yüksek saflıkta ve tortusuzdur.

*Piyasada bulunan pek çok yangın söndürücü sisteminden çok daha etkin ve güvenlidir.

*Nem seviyesi maksimum PPM-10’dur.

*Kalıntı değeri maksimum %0,3’tür.

FM200 Gazlı Söndürme Sistemleri

Diğer benzer hizmetlerimize de göz atabilirsiniz: Taze Hava Sistemleri, Sulu (Sprinkler) Otomatik Yangın Söndürme Sistemleri

FM200 Gazlı Söndürme Sistemleri Avantajları

Ozon ve çevre dostu olan FM 200 gazlı söndürme sistemleri içerisinde kullanılan gaz, dünya atmosferinde mevcut olan bir gaz türüdür. Kullanılan gazın atmosferik ömrü asgari düzeydedir. Düşük kaynama noktası bulunan ve aşındırıcı eğilimi olan diğer gaz bazlı yangın söndürme sistemlerine kıyasla FM 200 gazlı söndürme sistemleri çok daha güçlüdür.

Sistemin üretiminde kullanılan yüksek teknoloji sayesinde sanat eseri ve diğer hassas nesnelere neredeyse hiç zarar verilmediğinden dolayı FM 200 gazlı söndürme sistemleri müzeler büyük kütüphaneler arşivler için son derece güvenlidir.

Temizliği son derece kolay olan yangın söndürme sistemi bir kere aktif olmasının ardından ortama salınan söndürme maddesi hava yardımıyla temizlenebilir.

Panel üzerinde bulunan yangından korunma butonunun sürekli açık olması durumunda sistem 7/24 koruma sağlamaktadır. Otomatik olarak aktif olmasının yanı sıra istenildiği taktirde FM 200 gazlı söndürme sistemi manuel olarak da aktif hale getirilebilmektedir.

Ofisiniz, fabrikanız, üretim tesisiniz, oteliniz ya da sahip olduğunuz herhangi bir alan için yangın söndürme sistemi arayışındaysanız FM 200 gazlı söndürme sistemi sizin için en uygun yangın söndürme sistemi olabilir.

Sistem ile ilgili daha detaylı bilgi almak ve yerinde ücretsiz keşif hizmetinden faydalanmak için SALT Mühendislik firmasının uzman ekibiyle iletişime geçebilirsiniz.

İletişime Geç
1
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?
SALT Mühendislik
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?