Doğalgaz Dönüşüm İşleri

Doğalgaz Dönüşüm İşleri

Günümüz gelişen teknolojisiyle birlikte yakıt olarak doğalgaz kullanımı hemen hemen her alanda geçerlidir. Gerek ocaklarda yakıt tüketimi gerek ise binalarda ısınma için gerekli yakıt tüketimi doğalgaz olarak tercih edilmektedir.

Eskiden kullanılan yakıt türlerinin kullanılan ekipman değiştirilmeden değişimi mümkün olmaktadır. Büyük yemek üretim tesisleri, oteller, fabrikalar, çok alanlı binalar için yakıt olarak doğalgaz kullanımı son derece ekonomik bir yöntem haline gelmiştir.

Doğalgaz Dönüşüm Avantajları

*Pek çok yakıt türüne göre çok daha ekonomiktir.

*Diğer yakıt türlerinden dönüşüm gerçekleştirilmesi son derece kolaydır.

*Doğalgaz yakıt kullanımında depolama ve lojistik giderleri bulunmamaktadır.

*Doğalgaz yakıtı her zaman stabil olduğundan dolayı, kullanılan yakıt kalitesi ve verimliliği değişkenlik göstermemektedir.

Doğalgaz Dönüşüm İşleri Nasıl Gerçekleştirilmektedir?

Doğalgaz dönüşümünde en önemli faktör kullanılan kazan ve brülördür. Kullanılan kazan ekonomik ömrünü tamamlamış ise doğalgaz dönüşümü avantajlı bir seçenek olmaktadır. Buna karşın kullanılan kazan silindirik kömürlü bir kazan ise dönüşüm işlemi ekonomik olmayacağından dolayı tercih edilmemektedir. Silindirik kömürlü bir kazanın dönüşüm işlemini gerçekleştirmek yerine doğalgaz yakıt tüketimi için uygun yeni bir kazan almak daha uygun maliyetli olabilir.

Bireysel ısıtma, pişirme ve sıcak su cihazlarında doğalgaz dönüşümü;

Bu tarz cihazlar için doğalgaz dönüşümü istenmesi durumunda kazanın bulunduğu yer büyük önem arz etmektedir. Kazanlar genellikle binaların banyolarında, kilerlerde ya da açık balkonlarda bulunmaktadır. Bu tarz yerler doğalgaz kullanımı için güvenli olmamaktadır.

Doğalgaz dönüşümü için cihazların en düşük 8 metreküp hacminde, uygun havalandırma koşulları bulunan alanlarda bulunması gerekmektedir. Bunun yanında kombi, fırın, ocak gibi LPG ile çalışabilen küçük ölçekli cihazların dönüşüm işlemleri çok düşük maaliyetler ile gerçekleştirilebilmektedir. Ürünlerin garantisinin devam etmesi durumunda bu tür cihazlar için doğalgaz dönüşümlerinin yetkili servisler tarafından gerçekleştirilmesi önerilmektedir.

Doğalgaz Dönüşüm İşlerinde Güvenlik

Genel olarak bütün dönüşüm işlemlerinde güvenlik son derece önemli bir hussustur. Bu nedenle bütün dönüşüm işlemlerinin yetkili mühendislik firmaları tarafından gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

2017 yılından beri yakıt dönüşümleri konusunda müşterilerine çözüm önerileri sunan SALT Mühendislik firması, sizin için en doğru en güvenilir doğalgaz dönüşüm işini gerçekleştirecektir.

Doğalgaz Dönüşüm İşleri

Diğer benzer hizmetlerimize de göz atabilirsiniz: Chiller Sistemleri, Kazan Dairesi Dönüşüm İşleriKonvektör Sistemleri

Kullanım esnasında güvenlik için;

*Havalandırma menfezleri sürekli açık konumda kullanılmalı ve temizlenmelidir.

*Doğalgaz ile ısınılması durumunda ortamın nemi kontrol edilmelidir. Havanın kuruması insan sağlığı için son derece tehlikelidir.

*Isı kaybı yaşanmaması, doğalgaz kullanımının yüksek verimle gerçekleşmesi için petek önleri ve üstleri kapatılmamalıdır.

*Doğalgaz tesisatı boruları işlevleri dışında başka amaçlar için kullanılmamalıdır.

*Dönüşüm işlemi sonrasında sistemin devreye alınması, cihazların bakım ve onarımlarının yapılması için yetkili servis ile iletişime geçilmelidir.

*Doğalgaz kullanılan cihazlar temizlik esnasında yerlerinden oynatılmamalıdır. Yerlerinden oynayan cihazlarda gaz sızıntısı meydana gelebilir.

*Gaz kokusu duyulması durumunda gaz vanaları kapatılmalıdır. Mekan içerisinde bulunan bütün pencere ve kapılar havalandırma amaçlı açılmalıdır.

*Gaz kokusu duyulduysa hiç bir elektrikli cihaz, asansör, kapı zili kullanılmamalıdır.

*Gaz kaçığının bildirimi için en hızlı şekilde 187 aranmalı ancak telefon alan içerisinde kullanılmamalıdır.

Alanınızda bulunan her türlü kazanın dönüşümü için SALT Mühendislik firmasının uzman ekibinden daha detaylı bilgi alabilir, yerinde ücretsiz keşif hizmetinden yararlanabilirsiniz.

İletişime Geç
1
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?
SALT Mühendislik
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?