fbpx

Wilo Initial

Wilo Initial

Initial olarak adlandırılan ürün grubu aslında birden fazla ürünün yer aldığı ürün grubudur. Bu ürünlere örnek olarak drenaj pompaları, kendinden emişli çelik jet pompalar, çok kademeli milli düşey pompa, yatay tanklı hidroforlar, iki pompalı hidroforlar, kirli su ve foseptik için dalgıç pompalardır. Bu ürün grubu daha çok son kullanıcıya hitap etmektedir.

Hidroforlar:

Şehir şebekesinin yetersiz kaldığı alanlarda kullanma suyunun binanın en üst noktasına kadar çıkabilmesi için tasarlanan pompa ve kontrol elemanlarından oluşan ürünlerdir.

Hidrofor Kapasite Belirleme:

Hidrofor kapasite belirlemede en önemli iki kriter vardır. Birincisi yapıdaki kat sayısı ikincisi her katta yer alan daire sayısıdır. SALT Mühendislik sizin için uygun olan en doğru kapasitedeki hidroforu belirleyip ihtiyacınız olan ürünü verecektir.

Farklı kapasiteler ve kullanım alanlarına göre hidroforlar farklı tiplere ayrılır. Bunlar;

  • Akış Kontrollü Hidroforlar
  • Yatay Tanklı Paket Hidroforlar
  • Kontrol Panolu Hidroforlar

Akış Kontrollü Hidroforlar: Bu hidroforlar küçük motor gücüne sahip hidrofor türüdür. Az katlı apartman ve villalarda rahatlıkla tercih edilebilir.

Yatay Tanklı Hidroforlar: Bu hidroforların motor gücü akış kontrollü hidroforlardan daha yüksektir. 27 dairelik bir apartmanda ve villalarda rahatlıkla kullanılabilir.

Kontrol Panolu Hidroforlar: Bu tür hidroforlar arasındaki en yüksek motor gücüne sahip olan hidrofordur. Çok katlı apartmanlar ve fazla konuta sahip sitelerde rahatlıkla kullanılabilir.

Dalgıç Pompaları:

Dalgıç pompaları tamamen su içinde çalışma prensibi ile üretilmiş pompalardır. Yer altı sularının kullanımı ve atık su tahliyesi amacı ile üretilmiş pompa türüdür. Herhangi bir dış etkenden bağımsız çalışabilen pompa türleridir.

Wilo Initial

Dalgıç pompalar da kendi aralarında çeşitlerine ayrılır. Bunlar;

  • Drenaj Dalgıç Pompa
  • Derin Kuyu Dalgıç Pompa
  • Bıçaklı Dalgıç Pompa
  • Kirli Su (Foseptik) Dalgıç Pompa

Drenaj Dalgıç Pompa: Düzenli aralıklar ile bulunduğu alandan su çıkararak suyun basmasını önlemeye yarayan pompadır. Büyük bir sel meydana gelmediği sürece bulunduğu alanı koruyabilecek güce sahiptirler.

Derin Kuyu Dalgıç Pompa: En ideal kullanım alanları derin kuyu ve tünellerdir. Bakım gerektirmezler. Akışkanın içine tamamen girdikleri anda çalışmaya başladıkları için yer hazırlığı gerektirmezler.

Bıçaklı Dalgıç Pompa: Bu pompalardaki bıçak parçalayıcı görev görerek katı maddeleri öğütüp suya karıştırır. Bu da katı maddelerin pompayı tıkama olasılığının önüne geçip pompanın ömrünü uzatır.

Kirli Su (Foseptik) Dalgıç Pompa: Bu pompa türü kirli su ve kanalizasyonda var olan atık katı parçaların bir yerden bir yere taşınması için tasarlanmış pompalardır.

Kendinden Emişli Jet Pompalar

Kendinden emişli jet pompalar kullanım alanı olarak en önemli pompalardan biridir. Santrifüj ya da dalgıç pompa kadar yaygın değildirler. Kullanım amaçları derin ya da sığ kuyulardan su tahliyesi amacı ile kullanılırlar. Çalışma prensipleri çok iyi bir mühendislik olarak tasarlanmıştır öyle ki bulanık hatta baloncuklu sularda bile tahliye görevini yerine getirmekte çok başarılıdırlar. Çalışma prensibinde öncelikli olarak seçimi büyük önem arz eder. Kendinden emişli jet pompa ihtiyacınız olduğunda SALT Mühendislik sizin için en optimal pompayı seçmiş olacaktır.

Kendinden Emişli Jet Pompa Montajı

Su kaynağı üzerinden genelde zemin seviyesine montaj yapıldıklarından dolayı alt yapıya ihtiyaç duyulmaktadır. Zemin seviyesinde oldukları için erişimleri kolaydır bu sebeple bakım ve onarımları kolay olmaktadır.

Çok Kademeli Milli Düşey Pompalar

Çok kademeli pompalar belirlenen basınçlarda ihtiyacınıza göre sürekli su temini sağlayan pompa türüdür. Kullanım alanları genelde okul, hastane, toplu konutlar gibi çok su temini gereken alanlardır.

İletişime Geç
1
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?
SALT Mühendislik
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?