Havalandırma Sistemleri Fiyatları

Havalandırma Sistemleri Fiyatları

Bulunulan ortamdaki havanın değişimi hem insan sağlığı hem de mahalin elverişli bir hale getirilmesi için büyük bir önem arz eder. Havalandırma sistemleri sayesinde bunu yapmak mümkündür. Belli bir prensip üzerinden çalışan mekanizmayla beraber, kötü ya da kirli havanın tahliyesi yapılırken, temiz hava girişi sağlanmaktadır. Havalandırma sistemleri fiyatları, ürün özellikleri göz önünde bulundurulduğu zaman değişmektedir.

Havalandırma Sistemleri hizmet yazısı için buraya tıklayın.
SALT Mühendislik Havalandırma Sistemleri Hizmetleri

Havalandırma Sistemleri Çalışma Sistemi Nasıldır?

Havalandırma sistemleri, doğal ve cebri olmak üzere iki farklı sistemle çalışmaktadır. Cebri havalandırma, mekanik olarak da bilinmektedir. Bu hem verimli hem de çok daha gelişmiş bir teknoloji olmasından dolayı sık tercih edilmektedir. Kötü, kirli veya pis havanın tahliyesi, özel tasarlanmış olan fanlarla gerçekleştirilmektedir. Burada öne çıkan birden çok yapı vardır. İlki besleme fanıdır. Dışarıdan içeriye doğru yani ortama hava akışını sağlar. Filtre bunun ardından devreye girer ve ardından da ısıtıcıdan geçmiş olan hava çok kısa süre içerisinde temiz bir hale getirilir. Bu noktada sıcaklık değerleri de yükselir. Daha sonra bu hava kanala yönlendirilir.  Kirli hava ise egzoz fanı aracılığıyla dışarı atılır.

Doğal Havalandırma Nedir?

Havalandırma sistemleri fiyatları, sisteme göre belirlenmektedir. Bunun yanı sıra daha farklı kriterler de mevcuttur. Doğal olarak bilinen havalandırma mekanizması ise iki temel aparatın bulunmasına bağlı bir biçimde çalışmaktadır. Bunlardan birisi kötü havanın çıkışı için kullanılacak olan egzoz iken diğeri ise temiz hava girişinin yapılabilmesi adına tercih edilecek giriş kanalıdır. Özellikle binaların bir kısmında bu sistem halen tercih edilmektedir. Hava kanalının özellikle zemine yakın olan bir yere konumlandırılması verimi arttıracaktır.

Havalandırma Sistemleri Hangi Sektörlerde Kullanılır?

Havalandırma sistemleri birçok sektörde kullanılabilmesinden dolayı oldukça işlevseldir. Gıda sektöründe çok tercih edilir. Kokunun çok yaygın olması, birden fazla personelin çalışması bunun temel nedenlerindendir. Aynı zamanda hastaneler, oteller, kamu kurum ve kuruluşları, her türlü fabrika, imalathanelerde de havalandırma sisteminin olması avantaj sağlamaktadır. Ürünü satın almadan önce ortamda yer alan her türlü malzeme, hacim, insan sayısı, bunların aktiviteleri ve sıklığı ile lavabo ve mutfağa olan uzaklığı dikkate alınmalıdır.

Havalandırma Sistemleri Fiyatları

Havalandırma Sistemleri Avantajları Nelerdir?

  • Havalandırma sistemleri her zaman insan sağlığı için gerekli olan temiz hava girişini sağlar.
  • Rahatsız edici derecede kötü ve pis olan kokuların tahliye edilmesi bu sistem ile çok uzun bir zaman almaz.
  • Bir ya da birden çok kişinin çalışmış olduğu ortamlarda havanın tazelenmesi mümkündür.
  • Başta yangın olmak üzere, her türlü olumsuz durumun yaşanması da havanın sürekli değişmesi sayesinde önlenebilmektedir.

Havalandırma Sistemleri Fiyatları Nasıldır?

Havalandırma sistemleri fiyatları, kullanılacak ve satın alınacak olan cihazın sahip olduğu teknolojiye göre oldukça geniş bir skalaya sahiptir. Buna göre mekanik ya da cebri sistemlerin içinden bir tercih yapabilirsiniz. Meblağlar sabit değildir. Hem bütçenizi hem de ihtiyacınızı göz önünde bulundurmanız mantıklıdır.

Havalandırma Sistemleri Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

Havalandırma sistemleri fiyatları, ürünlerin sahip olduğu özelliklere, kapasitesine ve aynı zamanda kullanmış olduğu teknolojiye göre değişmektedir. SALT Mühendislik olarak sahip olduğumuz deneyim ve aynı zamanda kaliteyi merkeze alan politikamız sayesinde, bu sistemlerin satışını gerçekleştirirken; kriterlere tam uyumlu bir montajı da keşif sonrasında gerçekleştirmekteyiz.

İletişime Geç
1
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?
SALT Mühendislik
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?