Fancoil Sistemlerinin Avantajları Nelerdir?

Fancoil Sistemlerinin Avantajları Nelerdir?

İçindekiler

Yapılarınızın ısı ihtiyacını karşılamak üzerine tasarlanan Fancoil, sıcak ve soğuk hava ihtiyacında tercih edebileceğiniz başlıca seçeneklerden bir tanesidir. Siz de fancoil fiyatları ile ilgili detaylı bilgi almak istiyorsanız buradan veya aşağıdaki görsele tıklayarak kontrol edebilirsiniz.

Daikin-Fancoil-Fiyat-Listesi

Hem yaz hem de kış mevsiminde kullanılabilmesi sayesinde insan yaşamını kolaylaştırır. Bu çözüm bir sistemde ısınan ya da soğuyan suyun sistem boyunca dolaşması sağlanır. Böylelikle de arzu edilen ısı seviyesini yakalamak mümkün olur. Firmamız Fancoil ihtiyaçlarınıza çözüm üretmek adına aşağıdaki avantajları sizlere sunar. Size de sadece kaliteyi yaşamak kalır.

Fancoil Çeşitleri

Fancoillerin iki türü bulunmaktadır. Bunlar 2 borulu fancoiller ve 4 borulu fancoiller şeklindedir. 2 borulu fancoillerin üzerinde tek vana bulunmaktadır. Bunların tercih edilmesindeki en önemli etken uygun fiyata sahip olmasıdır. Bunun yanı sıra ısıtma veya soğutma yapabilmektedir.

4 borulu fancoillerin üzerinde 2 vana bulunmaktadır. Hem ısıtma hem de soğutma işlemini gerçekleştirebilen 4 borulu fancoiller 2 borulu fancoillere göre çok daha avantajlıdır.

2 Borulu Fancoil Sistemleri

Avantajları;

 • 2 Borulu fancoillerin ilk yatırım maliyeti en ucuz merkezi sistemdir.
 • Borulama ve izolasyon maliyetleri 4 borulu fancoillere göre daha uygun olmaktadır.
 • Daha az boru kullanımına sahip olduğu için özellikle kaset tiplerinde borulama daha kolay yapılabilmektedir.

Dezavantajları;

 • Mevsim geçişlerinde konfor istenen seviyede olamayabilir.
 • Yaz için seçim yapılan fancoil şartları ile kış için seçim yapılan şartlar farklılık gösterdiği için mevsimler arasında kullanımda sıkıntı yaşanabilir.

4 Borulu Fancoil Sistemleri

Avantajları;

 • 2 Borulu sistemlerin aksine mevsim geçişlerinde konfor sağlanır.
 • İlk yatırım maliyeti yüksek olmasına rağmen işletme giderleri daha uygundur.

Dezavantajları;

 • Kontrol vanası kullanımı gerektiği için kontrol maliyeti diğer sisteme göre daha yüksektir.
 • İlk yatırım maliyeti diğer sistemden daha yüksektir.

Fancoil Sistemlerinin Avantajları Nelerdir?

Fancoil Çalışma Prensibi

Fancoil sistemleri sulu çalışan sistemlerdir. Temel çalışma prensibi ise içerisine sıcak su girmesi durumunda sıcak, soğuk su girmesi durumunda soğuk hava üflemek şeklindedir. Bu üfleme fanlar ile gerçekleştirilir.  Fancoiller çalışma şekli olarak klimalar ile büyük bir benzerlik göstermektedir. Tıpkı klimalar gibi hem soğutma hem de ısıtma sağlayabilmektedir. Fancoiller ihtiyaçlar doğrultusunda tercih edilmelidir. İhtiyaçlar kapsamında 2 borulu fancoil sistemleri ya da 4 borulu fancoil sistemleri tercih edilebilmektedir.

Fancoil Sistemlerinin Avantajları

 1. Her odada bağımsız çalışmaktadır. Tek bir zona bağlamak zorunlu olmadığı için bir odada ısıtma ihtiyacı karşılanırken diğer odada soğutma ihtiyacı karşılanabilir.
 2. Fan motorlarında devir ayarı yapma imkanı kapasite kontrolünde ek avantaj sağlamaktadır.
 3. Boruların montajı kanal montajından çok daha kolay gerçekleşmektedir.
 4. Boruların izolasyonu da aynı şekilde kanalların izolasyonundan çok daha kolaydır.
 5. Cihaz bakımları ihmal edilmeden yapılmalıdır.
 6. Filtre temizliği önem arz etmektedir.

Fancoil Çözümlerinde Sizi Bekleyen Avantajlar

Firmamızın fancoil ihtiyaçlarınıza çözüm üretirken yüksek standartları önemser. Aşağıdaki avantajları yakalamak için bizimle iletişime geçmeniz gerektiğini unutmamalısınız!

Yüksek Kaliteli Ürünler

Yenilikçi ve kaliteli bir çözüm olan fancoilin başarılı bir çözüm sunması adına doğru yapılandırılması değerlidir. Ancak yapılandırma konusunu ele almadan önce yüksek kaliteli ürünleri kullanmak çok daha değerlidir. Siz de binanızın daha başarılı bir ısıtma ve soğutma sistemine sahip olmasını ister misiniz? O halde fancoille sunduğumuz ayrıcalıkları yaşamaya hemen başlayabilirsiniz.

Güçlü Stok ve Tedarik

Talep ettiğiniz kaliteli ürünleri hızlı bir şekilde tedarik etmek ve sisteminize entegre etmek adına firmamızın güçlü stok ağını kullanabilirsiniz. Ürünlerin hemen hepsinde önemli derecede stok sahibi olunması gelen taleplere hızlı ve kaliteli çözüm sunayı sağlar. Siz de talebiniz olan sistemleri elde etmek adına uzun süreler beklemek yerine bizimle iş birliği yapabilirsiniz.

Uygun Fiyat

Kaliteli bir çözüm yakalamak ve sonuç odaklı çözümler elde etmek adına bizimle çalışmalısınız. Çünkü firmamız sunduğu uygun fiyatlar ve kalite odaklı çözümlerle size destek olma noktasında avantaj sunar. Bu da ayrıcalıklarla dolu bir çözümün anahtarıdır. Daikin fancoil fiyatları, Alarko fancoil fiyatları, Aldağ fancoil fiyatları, York fancoil fiyatları, Arçelik fancoil fiyatları ve Ventas fancoil fiyatları konusunda detaylı bir araştırma yaparak bütçeniz için en uygun ürüne sahip olabilirsiniz.

Geniş Servis Ağı

Fancoil desteği aldığınızda başarıyı yakalamak adına teknik sorunlar için sürekli desteğe ihtiyaç duyabilirsiniz. Bu konuda geniş servis ağı sunan bu hizmetimizle ihtiyacınız olan her an teknik destekten faydalanabilirsiniz. Çünkü size sadece fancoil değil kusursuz hizmet sağlıyoruz.

Daikin fancoil fiyatları, Alarko fancoil fiyatları, Aldağ fancoil fiyatları, York fancoil fiyatları, Arçelik fancoil fiyatları ve Ventas fancoil fiyatları ile ilgili bilgi alarak bu ürünlere sahip olmak için yapmanız gereken tek şey bizimle iletişime geçmektir.

İletişime Geç
1
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?
SALT Mühendislik
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?